درباره ما

بسمه تعالی

مرکز تبلیغ (دفتر اعزام مبلغ) در سال ۱۳۸۱ توسط حجت الاسلام و المسلمین قرائتی با دغدغه استفاده از ظرفیت‌های تبلیغی دانشگاه امام صادق(ع) آغاز به کار کرد. در سال‌های ابتدایی اهم فعالیت‌ها برگزاری اردوهای جهادی-تبلیغی، فعالیت‌های تبلیغی بین‌المللی، تبلیغ مجازی و… بود.

در سال ۱۳۹۰ در راستای مأموریت ویژۀ دانشگاه امام صادق(ع) یعنی مرجعیت علمی و متناسب با هدف اصلی خود یعنی تبلیغ، مرکز تبلیغ دانشگاه امام صادق (ع) رویکرد فعالیت‌های خود را ارتقا داده، مخاطب‌محوری خود را از سطح عامه مردم به سطح نخبگان و فعالان فرهنگی تغییر داد؛ تا با اثرگذاری بر این مخاطب، در ارتقای فرهنگ و تدین عمومی و همچنین فضای نخبگانی و دانشگاهی ایفای نقش کند. مرجعیت علمی در حوزه جهاد فرهنگی و جریان‌سازی در جهت تقویت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی با تولید «گفتمان ولایی جهاد فرهنگی» به وسیله طرح «مفاتیح‌الجهاد» که از اهم مأموریت‌های مرکز تبلیغ است، اتفاق می‌افتد.

«مفاتیح الجهاد» طرحی برای انسجام بخشی گفتمانی به فعالیت ‌فعالان فرهنگی به منظور فرهنگ‌سازی در جامعه برپایه مبانی دینی و اصول علمی است. فعالیت‌های فرهنگی زیادی در سراسر کشور صورت می‌گیرد. این فعالیت‌ها را می‌توان به دو دسته «جبهه حاکمیتی» و «جبهه مردمی» تقسیم کرد. مراد از جبهه مردمی، نخبگان و فعالانی است که به صورت خودجوش در حال فعالیت فرهنگی در مجموعه‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد هستند. این هماهنگی و انسجام فکری زمانی حاصل می‌شود که نیروهای انقلابی و فعالان فرهنگی، همان‌گونه بیندیشند که ولیّ جامعه می‌اندیشد؛ چرا که بهترین مفسّر اسلام ناب برای ما ایشان است. «مفاتیح‌الجهاد» نیز طرحی است که تلاش می‌کند با ایجاد گفتمان واحد ولایی فعالیت‌های نخبگان فرهنگی را جهت دهد.